Özgür Özel: “Filenin Sultanları şampiyon olduklarında ağladım, 100. yılda aldığımız en büyük ödül budur”

T24 Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Basına kapalı çok söyledim ama basın önünde de söyleyeyim ben filenin sultanlarını izlerken onlar Avrupa şampiyonu olduklarında eşim Didem’le beraber izliyordum. Didem dedi ki ‘Ağlıyorsun’ dedi, dedim ki ağlıyorum tabii. Cumhuriyetin 100. yılında bizim yapamadığımızı onlar yaptı, helal olsun onlara dedim” ifadelerini kullandı.

Özel, Atatürkçü Düşünce Derneği Cem Eren Kültür Merkezi’nin Açılış ve Prof. Dr. Muammer Aksoy‘u Anma Töreni’nde yaptığı konuşmada Filenin Sultanları’nı andı. Özel, kadınlar A Milli Kadın Voleybol Takımı ile ilgili olarak, “Bütün dünyaya karşı çıktılar, kazandılar ve sonra da kendilerine uzatılan telefondan Türkiye Cumhuriyeti adına tebriği kabul ettiler, sonra döndüler ve dediler ki ‘Bize sultan multan demeyin biz Atatürk’ün kızlarıyız’ dediler. 100. yılda aldığımız en büyük ödül budur” dedi. Özel’in konuşmasının ilgili bölümü şöyle:

“Cumhuriyetin 100. yılında bizim yapamadığımızı onlar yaptı”

“Filenin Sultanları inanılmaz zor bir iş yaptılar. Basına kapalı çok söyledim ama basın önünde de söyleyeyim ben filenin sultanlarını izlerken onlar Avrupa şampiyonu olduklarında eşim Didem’le beraber izliyordum. Didem dedi ki ‘Ağlıyorsun’ dedi, dedim ki ağlıyorum tabii. Cumhuriyetin 100. yılında bizim yapamadığımızı onlar yaptı, helal olsun onlara dedim.

“Birileri giyimleriyle, kuşamlarıyla ilgilenirken, yaşam tarzlarına laf ederken…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x