Kuntz’un bileti salı günü kesilebilir; gündemde Terim var

A Milli Erkek Futbol Takımı’nda beklenen değişiklik masada. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi de Stefan Kuntz’tan desteğini çekti. Bunu, “Yaptığı açıklamalarla Kuntz kendi bacağına sıktı” diyerek gösteren Büyükekşi, ayrılık düşüncesini salı günü yapılacak yönetim kurulu toplantısında üyelere sunacak.Pek çok yöneticinin Alman çalıştırıcıya karşı olduğu biliniyor.

Sözcü’nün aktardığına göre Stefan Kuntz’la yolların ayrılması sonrası en ciddi aday, Fatih Terim. Salı günü, Riva’da kritik değişikliklere sahne olabilir. 

Euro 2024 için kritik ay Ekim

A Milli Takım, EURO 2024 Elemeleri’nde 12 Ekim’de Hırvatistan deplasmanına çıkacak. Ay-yıldızlılar ardından 15 Ekim’de Letonya’yı konuk edecek. D Grubu’nda 5 maç yapan Türkiye 10 puanla 2. sırada yer alırken, 1 maç eksik olan Hırvatistan aynı puanla lider durumda. 5’er maç oynayan Ermenistan ile Galler de 7’şer puanla 3 ve 4. sırayı paylaşıyor.

2010’dan bu yana 6. teknik adam

Ermenistsan beraberliği ve Japonya hezimetinin ardından iplerin koptuğu basın toplantısı ile Stefan Kuntz’un kamuoyu önündeki çöküşü de geldi.

Kuntz’un sözleri kadar oyuncularını suçlaması da ciddi durumu gözler önüne serdi. Milli takımdaki Alman modeli çöktü. Saha içi kadar saha dışı sorunlar da Ay-Yıldızlıların bunalımda olduğunu gösterdi. Türkiye’nin durumunu gösteren en iyi tablo ise şu: Kuntz, millilerin 2010’dan bu yana 6. hocası…

Futbolcular da terimi istiyor

Daha önce 3 dönem A Milli Takım’ı çalıştıran Fatih Terim üzerinde fikir birliğine varıldığı öğrenildi.

Bazı milli futbolcularla da konuşulduğu ve onların da Terim’i istediği sızan bilgiler arasında. TFF yönetiminin Ankara’ya da konuyu bildirdiği ve Terim için onay aldığı iddia ediliyor. Önümüzdeki günlerde Stefan Kuntz ile yolların ayrılıp Terim’in göreve başlamasının çok yüksek bir ihtimal olduğu konuşuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x