Google’dan Galaxy Z Fold 6 için uygulama optimizasyonu!

10 Temmuz’da düzenlenen Galaxy Unpacked etkinliği ile Samsung, birçok yeni cihazını ve özellikleri tanıttı. Etkinliğin öncüsü Galaxy Z Fold 6 modeli iken Google tarafından da bu model için yeni optimizasyon duyuruldu. Galaxy AI desteği ile tanıtılan Galaxy Z Fold 6, Google’dan da bunlara yönelik uygulama optimizasyonu aldı. İşte Google’ın Z Fold 6 için sunduğu özellikler…

Galaxy Z Fold 6, Circle to Search özelliğini destekliyor

Google’ın yapay zeka tarafında yaptığı gelişmeleri Z Fold 6 mimarisi ile birlikte görebileceğiz. Firmanın yaptığı resmi duyurularla birlikte Circle to Search, Gemini, ve YouTube TV uygulamalarının Galaxy Z Fold 6 için optimize edildiği doğrulandı.

Circle to search özelliği sayesinde Z Fold 6 ve Z Flip 6 kullanıcıları, ekran üzerinde matematik ve fizik problemlerini kolaylıkla çözebilecekler. Ayrıca bu özellik, barkod ve QR taramalarında da kullanılabilecek. YouTube TV ve Gemini desteği ile birlikte de ekranı ikiye bölerek videoyu izlerken Gemini’ye video hakkında soru sorabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Yeni duyurulan özellikle birlikte Z Fold 6’nın ekranı YouTube TV abonelerine dört videoya kadar izin veriyor. Videolar 2×2 çerçevede belirecek olmasına rağmen bu özellik sadece Z Fold 6 için uygun ve canlı spor videolarında kullanılabilir. Tabii ki yakın zamanda diğer modeller için de tanıtılması mümkün.

Etkinlikte tanıtılan diğer ürünlerden bahsetmek gerekirse Galaxy Watch 7 ve Galaxy Watch Ultra modellerinin Wear OS 5 işletim sistemi üzerinde çalışan ilk akıllı saatler olduğunu söylemek gerekiyor. Bu güncelleme daha uzun batarya ömrü, yeni saat arayüzü, ve gelişmiş medya seçenekleri sunuyor.

Peki ya siz Samsung ve Google tarafından yayınlanan özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x