Eski Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve iki yetkiliye ihaleye fesat karıştırma suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası

Eski Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve dönemin Başkan Yardımcısı İlyas Özdemir ve memur Erkam İlaslan ihaleye fesat karıştırma suçlarından 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

ESKİ BAŞKAN SALMAN’A İHALEYE FESAT KARIŞTIRMA SUÇLAMASI

Yalova 5. Asliye Mahkemesi’nde ihaleye fesat karıştırma suçlamasıyla görülen davada sanıklar eski Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, dönemin Başkan Yardımcısı İlyas Özdemir ve memur Erkam İlaslan ile ilgili karar açıklandı. İddia makamı, sanıklarla ilgili mütalaasında, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde belediyeye ait kafeteryanın 13 Mart 2019 tarihinde 18 bin lira bedelle yapılan ihalesinin kira sözleşmemesi yapılmaması nedeniyle 10 Temmuz 2019’da yeniden gerçekleştirildiği bildirildi.

14 BİN LİRALIK KAMU ZARARI

“İHALELERE SADECE ONAY VERİRİZ”

Vefa Salman, savunmasında, “Seçim öncesi ve sonrasına ilişkin 6 ay çok yoğun geçer. İlk ihale tarihi itibari ile Belediye Başkanlığını Belediye Başkan vekiline bırakmıştım. Daha sonraki ihale seçimden sonra olmuştur. Ben bunu emniyete ifade verirken öğrendim. Biz bu ihalelere sadece onay veririz. İhale yapılsın veya olmuştur şeklindedir. Ben 6 yıl boyunca encümen toplantılarına katılmadım. Bu nedenle detaylı bilgi sahibi değilim. İlk ihale çok yüksek fiyattan çıkmış. Ticaret Odasından rayiç bedel üzerinden çıkılır. İlk ihaleye giren firma ihale kendisinde kalsın diye yüksek bir teklifte bulunmuş. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum” ifadelerine yer verdi.

Eski Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman

3 SANIĞA 2 YIL 6 AY HAPİS CEZASI

Mahkeme sanıklar Vefa Salman, İlyas Özdemir ve Erkam İlaslan’ı 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme ayrıca verilen hapis cezasının ertelenmesi ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına da karar verdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x