Erdoğan muhalefet belediyelerini hedef aldı: ‘İstanbul Ankara harap oldu, İzmir zaten berbat’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Antalya ilçe adaylarını açıklıyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

* Ülkemizin turizm başkenti, tarımın lokomotif şehri Antalya’da sizlerle olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Antalya’yı özlemişiz. Bugün ilçe belediye başkan adaylarımızı sizlere emanet etmek üzere buradayız. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Hakan Tütüncü’yü daha önce açıklamıştık. Artık tam saha pres yapacak şekilde çalışacağımız bir döneme giriyoruz. 

* Millete hizmet yolunda bahane aramadık, kolayı seçenlerden asla olmadık. Bir önceki seçimde iş başına gelen CHP’nin ideolojik esareti altında boğulan şehirlerimizi kısa sürede yaşanabilir yerler haline getirdik. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere bizim hizmetimizle tanışan şehirlerimiz çeyrek asırda altın devirlerini yaşadı. Daha önce mahalli idarelerde hiç görülmemiş hizmetleri, vatandaşlarımızın istifadesine sunduk. 

* Şehirlerimizin nüfusunun çoğalmasıyla birlikte insanlarımızın belediyelerden beklentileri de değişti. Belediyeleri sadece vatandaşın çöpünü toplayan, parkını yapan, toplu ulaşım hizmetleri veren konumdan çok daha geniş görevler icra eden konuma yükselttik. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak bu değişen beklenti sepetini karşılamanın çabasındayız. Biz sevdik, aşık olduk. Sevildik, maşuk olduk. Her dem yeniden doğarız. Bizden kim usanası. Biz de maşukumuz olan aziz milletimize daha iyi hizmet etmek için sadece kadrolarımızı değil, belediyecilik vizyonumuzu da yeniledik. 

* Bu anlayışla mahalli idarelerdeki 30 yıllık zengin tecrübemizi, iktidardaki 21 yılı aşan güçlü tecrübemizle yoğurduk. 30 Ocak’ta seçim beyannamemizi kamuoyumuzla paylaştık. Amacımız muhalefetin idaresinde durumu kötüleşen şehirlerimizi içine düştükleri girdaptan çıkarıp hak ettikleri yüksek standartlı hizmetlere kavuşturmaktır. 

“İSTANBUL, ANKARA HARAP OLDU, İZMİR ZATEN BERBAT, ANTALYA HARAP OLDU”

* İstanbul, Ankara harap oldu. İzmir zaten berbat. Antalya harap oldu. Şimdi şehirlerimizi gerçek belediyecilik anlayışı ile tekrar buluşturmakta kararlıyız. Şehirlerimizi iş yapmak, milletin sıkıntılarına çözüm bulmak yerine şov yapan, kişisel kariyer peşinde koşan muhterislerin insafına bırakamayız. Antalyamızın bir 5 sene daha kaybetmeye tahammülü olmadığını biliyoruz. 

AYRINTILAR GELECEK…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x