Çöp Evde Bulunan Çocuğun Annesinden Sevindiren Haber: Kilo Aldı, Boyu Uzadı, Adı Değişecek

Bir yıl boyunca teyzesi tarafından Bursa’da çöplerle dolu bir evde alıkonulan çocuğun haberi tüm Türkiye’yi sarsmıştı. Çöp evde bulunan çocuk ve annesinden sevindiren haber geldi. O çocuğun boyu uzadı, kilo aldı ve adı değişecek.

Detaylar ?

Geçtiğimiz yıl Bursa’dan gelen bir haber tüm ülkeyi derinden sarsmıştı: Çöplerle dolu bir ev, içerisinde yaklaşık bir yıldır alıkonulan bir çocuk keşfedilmişti.

1 yıl boyunca teyzesi tarafından alıkonulan Cem Muhammet A.’nın durumu herkesi derinden üzmüş, bulunur bulunmaz tedaviye alınmıştı.

Kamuran Pınar A. tarafından alıkonulduğu iddia edilen Cem Muhammet A., Antalya’ya annesinin yanına gönderilerek yeni bir sayfa açmıştı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından korumaya alınıp tedavisi sağlanan küçük çocuk, annesi Yasemin A.’ya teslim edildi. İkili Antalya’da yeni bir hayat ve düzen kurdu.

Hiç okula gitmeyen Cem Muhammet, geçtiğimiz yıl ilkokul birinci sınıfı tamamladı: Bu sene sınıf atlama yöntemi ile üçüncü sınıftan devam ediyor.

Önümüzdeki sene beşinci sınıfa atlayacak olan Cem Muhammet, bu sayede yaşıtlarına yetişebilecek.

Anne Yasemin A., tüm Türkiye’nin içini rahatlatan haberler de verdi: Cem Muhammet’in yaşadığı travmayı atlatmaya başladığını söyleyen anne, küçük çocuğun psikolojik tedavisinin ise devam ettiğini açıkladı.

Cem Muhammet’in boyunun uzadığını ve kilo aldığını da paylaştı.

Cem Muhammet’in otobüs ve futbola olan ilgisinden bahseden annesi, “Otobüslere ayrı bir sevgisi var Cem’in. Bu kolay bir meslek değil, bindiği her otobüste şoförle sohbet ettiği için ikna ettiler. Artık ulaşım müdürü olmayı düşünüyor. Antalya’nın ulaşım sorununu çözecek” ifadelerini kullandı.

Yasemin A., oğlunun adını değiştirmeye karar verdiklerini de açıkladı: “Cem’in hayatında ne kadar sıkıntı yaratan şey varsa her şey temizlenecek. Cem’in de ismini değiştireceğim. Biz bunu düşünüyoruz açıkçası, şu anda çok gerekli değil ama bu çocuk evlenecek, askere gidecek, böyle sıkıntılarla karşılaşsın istemiyorum” şeklinde açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x